Sıkça Sorulan Sorular

1) Havalimanı teslimi yapılıyor mu ?
Evet, Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için ekstra ücret almıyoruz. Önceden netleştirdiğimiz rezervasyonlarınız için 7/24 Ercan Havalimanından ücretsiz araç teslim ve iadesi yapıyoruz.

2) 1 veya 2 gün araç kiralayabilir miyim ?
Minimum kiralama süremiz 3 gün‘dür, ancak daha az ( 1 veya 2 gün ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için Pazartesi-Perşembe günleri arasında sabah 08:00 ile 12:00 arası yapılacak olan teslimatlar için özel bir fiyat verebiliyoruz.

3) Ücret hesaplaması nasıl yapılıyor ?
Bir çok Kuzey Kıbrıs Kiralık Araç firması tarih üzerinden hesaplama yaparken Kıbrıs Ramiz Rent A Car sizlere fazladan gün verebilmek için 24 saat üzerinden işlem görmektedir. Örneğin bizden aldığınız 3 günlük araç toplamda 72 saat kullanım hakkı veriyorken, bir çok firma 50 ile 70 saat arası kullanım sunmaktadır. Lütfen Kıbrıs'ta araç kiralarken firmanıza sorunuz.

Cep Telefonları Hakkında Önemli Hatırlatma!!! Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. (Yurt dışı ücret tarifesi uygulanır.) Turkcell faturalı hat kullananlar: ULUSLARARASI yazıp 2222′ye mesaj göndererek hatlarını Yurtdışında Kullanıma açtırabilirler.

4) Dizel aracınız var mıdır ?
Evet. Ford Connect,Ford Custom VIP ve Land Rover Freelander modellerimizde dizel seçeneğimiz mevcuttur.

5) Sol direksiyonlu aracınız var mıdır ?
Hayır, bütün araçlarımız sağ direksiyonludur, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından sağ direksiyonlu araçlar güvenliğiniz için daha uygundur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yol Haritası Kıbrıs Ramiz Rent a Car’dan kiraladığınız her aracımızda, sizin kullanımız için ücretsiz olarak bıraktığımız KKTC yol haritasını bulabilirsiniz.

6) Şöförlü araç kiralıyor musunuz ?
Evet. Talebiniz üzerine aracınızı biz kullanıyoruz. Size ise Kıbrıs'ın eşsiz güzelliklerini görmek kalıyor.

7 ) T.C. Ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim ?
Evet. Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ ye girişte verilen vize süresince geçerlidir. KKTC’ye turist olarak gelen herkesin kendi ülkesinden aldığı ehliyeti vize süresince geçerlidir, sadece KKTC’de çalışan, okuyan veya oturma izni olan kişilerin kendi ülke ehliyetlerini göstererek, KKTC ehliyeti’de alması zorunludur. Yani siz kısa süreli turist olarak adaya geliyorsanız ehliyetiniz geçerlidir.

8 ) Başka bir şöför kiralanan aracı kullanabilir mi ?
Hayır, sigorta şartları nedeniyle aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

9 ) Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim ?
Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

10) Araç kiralama yaş sınırı ve şartınız nedir ?
Şirket prensiplerimiz ve sigorta şartlarımız gereği aracı kiralayan kişinin en az 25 yaşında olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

11) Havalimanında kim tarafından ve nasıl karşılanıyoruz ?
Havalimanında firmamız personeli tarafından elinde sizin isminizle çıkış kapısında karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

12) Araçlarınız kaç model ?
Araçlarımız, 2008 ile 2015 model arasındadır. Tüm araçlarımız yeni olarak alınır ve düzenli olarak teknik bakımları yapılır.

13) Minibüs Kiralıyor musunuz ?
Kuzey Kıbrıs'ta kiralık araçlar maksimum 9 yolcu kapasitelidir. Bu sebep ile büyük ailelerimiz için Ford Turneo Custom VIP kiralama şansı sadece Kıbrıs Rent A Car 'da.

14) İndirim yapar mısınız ?
Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenmektedir; boştaki mevcut araçlarımız, önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.

15) Araçta benzin oluyor mu ?
Araç tarafınıza verilirken sizin kullanımınız için içerisinde bir miktar yakıt ile verilmektedir ve buna istinaden faturası size verilerek toplam fiyata eklenir. Aracı iade ederken deposunu boş verebilirsiniz.

16) Kapora (ön ödemeyi) yatırabileceğimiz banka hesap bilgileriniz nedir ?
Herhangi bir karışıklığa sebep vermemek için rezervasyon talebiniz bize ulaştığında araçlarımızın müsaitliği durumuna göre e-posta veya cep telefon numaranıza, Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan Garanti Bankası, İş Bankası veya Halk Bankası hesap bilgilerimizi gönderiyoruz.

Kıbrıs Rent A Car
Kıbrıs Oto Kiralama
Kıbrıs Araç Kiralama
Kıbrıs Kiralık Araba
Yabancı Dizi
Yabancı Dizi izle
Asya Dizi izle
Anime izle